środa, 30 listopada 2011

Nadal chrzcielna tematyka;)

Chyba potrzebowałam urozmaicenia.. Dzisiaj tematyka posta będzie mocno urozmaicona - przed kolejną, związaną z recyklingiem, którym się ostatnio pasjonuję:))
Oto druga karteczka z serii "chrzcielnej" - do pary z poprzednią:


Moja wymiankowa przesyłka w ramach Gwiazdkowej Wymianki u Zu dotarła do Agnetki do Irlandii w rekordowym tempie 5 dni roboczych!! Z ręcznych robótek udało mi się do paczuszki przygotować broszkę:
i zawieszkę - aniołka:Z przyjemnością wspominam warsztaty u Moni, podczas których raczej nie "błysnęłam", tylko z radością - za przyzwoleniem autorki - zabrałam się za kopiowanie jej prac:) - musiałam korzystać, bo rzadko nadarza się taka okazja!! Zdaje się, że i z podobnego założenia wyszły moje współkursantki, z którymi w ciągu trzech godzin wyprodukowałyśmy z ogromnym zadowoleniem całą kolekcję "klonów" karteczek moniowych:


Dobrze, że choć parę karteczek - dla przyzwoitości było innych;)), szczęście też, że kolejna grupa okazała się bardziej ambitna! Cóż jednak można wymyślić po wielogodzinnym dniu pracy i przejechaniu w trudnych warunkach drogowych o zmroku ponad 70 km na kurs? Dla przyzwoitości - nie pokazuję z osobna swoich - nie swoich prac, tylko korzystam ze zdjęcia Moni, (mam nadzieję, że się nie pogniewa, a nie zdążyłam zapytać o zgodę) z nadzieją na kolejne warsztaty!

Słyszysz Moniu?!!!!!!

sobota, 26 listopada 2011

Na chrzest..

Cudne są papiery "Jasna strona życia" - natychmiast postanowiłam je wykorzystać do zrobienia tej oto karteczki:


Z ogromnym zaskoczeniem przyjęłam wiadomość o wyróżnieniu od Jelonki, Asi, Magdzik i ZUzanny - to znaczy, że będą ze mnie "ludzie";)
Zostałam tym samym "zobowiązana" do napisania paru (konkretnie siedmiu) faktów o sobie, co też spróbuję zrobić:
1. Uwielbiam czytać, zwłaszcza literaturę o tematyce podróżniczej
2. Jestem zachwycona Skandynawią, marzę o wyprawie na Islandię
3. Moi znajomi twierdzą, że w pracach na rzecz innych wyrabiam 300% "normy" (tylko nie wiem, co to jest ta "norma")
4. Lubię ludzi, zaś szczególną estymą darzę ludzi starszych
5. Nie znoszę oficjalnych uroczystości i tłumu
6. Cenię sobie jednoznaczność i uczciwość, jestem tradycjonalistką, w życiu zaś kieruję się zasadą, że jest ono zbyt krótkie na to, aby je marnować na zawiść, zazdrość i tym podobne zachowania
7. Bardzo lubię swoich współpracowników
Zostało mi teraz przydzielenie wyróżnień blogom - zmienię nieco formę, ponieważ każdy z blogów jest inny, każdy bardzo charakterystyczny i każdy istotny dla swojego właściciela, postanowiłam więc wypisać blogi, na które najczęściej zaglądam.
Są to blogi, które prowadzą:
Małgosia
Asia
Hania
Jelonkaa
Peninia
Alexandra
Weri Well
Monia
Annar
Zuzanka
Kati
Klaudia
Colorina
Zielonooka
Mamuta
Ponieważ nie lubię "łańcuszków" i z zasady nigdy ich nie przekazuję - nawet teraz nie zrobię od tego odstępstwa, z nadzieją, że Asia, Jelonkaa, Zuzanna i Magdzik nie pogniewają się na mnie...
Dobrego wieczoru:))

sobota, 19 listopada 2011

W barwach jesieni

Te dwie karteczki przygotowałam na wyzwanie #1 Scrapgangu , a zadaniem było wykonanie pracy z wykorzystaniem konkretnych kolorów:

Wczoraj byłam na warsztatach Moni - były świetne!! Kiedy Monia opublikuje zdjęcia, "pożyczę " sobie któregoś i napiszę o naszym spotkaniu w Łęcznej parę słów. Tymczasem pędzę nadrobić zaległości domowe, w związku z moją wczorajszą nieobecnością;)

środa, 9 listopada 2011

Aniołek:)

Tego aniołka wykonałam na #8 Art-piaskownicy.


Nie tylko może zdobić ścianę, ale również samodzielnie "siedzi". Wykonałam go z 4 gatunków tektury i 1 m sznurka sizalowego. Jest dość duży- wysokość bez nóg to ok. 30 cm. Pozdrawiam serdecznie:)

czwartek, 3 listopada 2011

Na święta..

Każda zima nierozerwalnie kojarzy mi się z kwitnącymi w ogródku ciemiernikami, postanowiłam więc zrobić karteczkę w świątecznym klimacie, ozdobioną właśnie nimi - i co ważniejsze - zrobiłam ją w nietypowym dosyć, moim ulubionym zestawieniu kolorystycznym - białym i kości słoniowej. Ta kolorystyka kojarzy mi się ze starym,babcinym, koronkowym obrusem - białym - z kremowymi wstawkami. Karteczka oczywiście podwójnie składana - od jakiegoś czasu jestem pasjonatką tego typu kartek.


Kwiatki wykonałam, adaptując papier Galerii Papieru "Usłane różami 05", nadając inny kształt płatkom i kwiatom, stosując do wykonania środków embossing na gorąco.

Podczas wykonywania karteczki posłużyłam się wykrojnikami Quickutz - rameczki, otwór w kartce, Pristine Border - biały border, Marianne Design - zawijaski. Do wykonania podbudowy kwiatów użyłam wykrojnika Cherry Blossoms.

Dziękuję za wszystkie odwiedziny i cieple słowa, które dowodzą, że wreszcie zaczyna mi coś wychodzić:))

wtorek, 1 listopada 2011

Z okienkami

Zupełnie nie mam pojęcia, jak się ten typ kartki nazywa.. Gdzieś na ten sposób składania kartki natknęłam się, jednak potrzeba zrobienia okienek wniknęła z potrzeby przetestowania nowych wykrojników. Plecy kartki również podkleiłam papierem, kryjąc wstążeczkę zamocowaną na stałe. Tło pod kwiatuszki powstało z przyklejonych na ukos elementów powstałych w trakcie wycinania okienek.